Sekcje kulturalno - sportowe

ZAJĘCIA INSTRUMENTALNE


 akordeon

 keyboard, pianino      


GOKiS (sala 21)

Poniedziałek  17:00 - 19:00

Środa              17:15 - 20:00

Czwartek        17:45 - 20:00


Zajęcia  muzyczne mają charakter otwarty. Polegają na muzykowaniu uczniów i na dostosowaniu do możliwości ucznia. Program nauczania jest zbliżony do ogniska artystycznego. Zajęcia muzyczne polegają na zaangażowaniu uczniów do pracy zespołowej, uczą pracy w grupie, która przyda się w późniejszym dorosłym życiu. Dzieci podpatrując kolegów i koleżanki biorą aktywny udział na zajęciach, można to nazwać małym współzawodnictwem, mobilizującym do pracy twórczej dziecka, aktywnej pracy w szkole, samodyscypliny i obowiązków szkolnych. Poprzez zajęcia muzyczne dzieci uwrażliwiają się na piękno muzyki, a co z tym wiąże kulturą narodową, co jest bardzo ważne w dzisiejszych czasach. Dzieci dzięki zajęciom muzycznym rozbudzają swoje percepcje – koncentrację uwagi, słuch muzyczny, poczucie piękna muzyki i estetyki.


ZAJĘCIA WOKALNE


GOKiS (sala 21)


                                                      Czwartek         17:15 - 17:45, 19:00 - 20:00
                                                      Piątek              16:30 - 17:15, 17:15 - 18:00
 


Zajęcia wokalne prowadzone są indywidualnie i trwają godzinę lekcyjną. Za każdym razem rozpoczynają się od rozśpiewania. Uczniowie ćwiczą emisję głosu, dykcję, techniki intonacji i oddychania oraz przygotowują się do występów na scenie, a także poznają zasady interpretacji piosenek.
Najzdolniejsi wezmą udział w Festiwalach Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej odbywających się w całej Polsce. Podczas przeglądów będą uczestniczyć w warsztatach wokalnych prowadzonych przez muzyków z całej Polski, którzy niejednokrotnie podczas konkursów zasiadali w jury.
Młode talenty z regionu przyczynią się także do promocji gminy Zławieś Wielka


ZAJĘCIA PLASTYCZNE


GOKiS ( sala 1)Wtorek: 17:00-19:00

 

Celem zajęć plastycznych jest rozwinięcie wrażliwości i zdolności intelektualnych dziecka poprzez twórczość plastyczną. W pracy twórczej młodzi uczestnicy uczą się własnej ekspresji. Przez plastyczną zabawę rozwijają predyspozycje twórcze: fantazję, wyobraźnię, oryginalność, pomysłowość. Starają się skupić na podjętym zadaniu ćwicząc samokontrolę, konsekwencję, cierpliwość i wytrwałości w dążeniu do zaplanowanego celu. Powiększają również swoją sprawności manualną i koordynację wzrokowo-ruchową. Podczas realizacji zadań zyskują dodatkową wiedzę z technik plastycznych i sztuk pięknych. Nabywają umiejętność świadomego używania podstawowych środków plastycznych: kompozycji, barwy, formy i kształtu. Podczas pracy w grupie rówieśników integrują się, jednocześnie dostrzegają własną niepowtarzalną ekspresję, tożsamość oraz wartość.
 Moim zadaniem jest asystowanie małym artystom podczas ilustrowania i wyrażania tego co w nich „wolne i spontaniczne”, wspieranie ich pomysłów bez ingerencji i przeszkadzania…

Postawa „artystyczna” jest postawą wolności, w tym sensie, że szuka się w niej wypowiedzenia tego, co w nas jest najbardziej indywidualne i spontaniczne, a tym samym zrzucenia z siebie uwierających masek i więzów. Antoni Kępiński 

      ZESPÓŁ FOLKLORYSTYCZNY "MELODIA"


  GOKiS (sala nr 1)


    Poniedziałek  17:00- 20:00

                                           


Zespół śpiewaczy „Melodia” powstał z inicjatywy Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Złejwsi Małej oraz Sołtysa i Radnej wsi Górsk - Heleny Przekwas.

 

Skład Zespołu: Krystyna Balewska, Adam Balewski, Regina Bęben, Marzanna Chacińska, Magdalena Karpińska, Zofia Koperska,  Danuta Krużewska, Eugeniusz Krużewski, Wanda Kulig,  Helena Przekwas, Mirosława Aftamienko, Maria Grącka, Maciej Krzysztoń.

 

Kierownik zespołu

Dyrygent

Kapela: akordeon ,klarnet, skrzypce, kontrabas

I

           

 

Zespół jest świetnym sposobem na promocję kultury ludowej jak również naszej Gminy.

Nie naśladują zawodowych śpiewaków, uczą się piosenek tak, jak uczyli ich rodzice, dziadkowie. Z wielką radością śpiewają dawne piosenki. Chcą, żeby te piosenki przezywały kolejna swą młodość i przyczyniały się, by nie zanikł folklor, czyli wartość naszej polskiej kultury. W planie repertuarowym posiadają piosenki ludowe, biesiadne i okolicznościowe.

Zespół śpiewaczy „Melodia” chce uświetniać swoimi występami imprezy lokalne, ponieważ muzyka ludowa stanowi najstarszy przejaw kultury duchowej i jest głęboko związana z obyczajami i obrzędami. Stanowi źródło, z którego czerpać powinien każdy mieszkaniec naszej Gminy.


JĘZYK ANGIELSKI

GOKiS sala 1
 Piątek 17:00 - 18:00 - zajęcia dla dzieci
      Piątek 18:00 - 19:00 - zajęcia dla dorosłych

Nauka języka angielskiego to zajęcia w niewielkich grupach, umożliwiające naukę, utrwalenie lub powtórkę języka. Zajęcia adresowane są zarówno do osób dorosłych jak i dzieci. Nauka języka obcego to nie tylko umiejętność porozumiewania się w podstawowym języku Unii Europejskiej ale także gimnastyka umysłu oraz poprawa pamięci. Wielkim atutem jest niewielki koszt zajęć oraz indywidualne podjęcie instruktora.

AEROBIK
                                                          GOKiS (sala widowiskowa)                                                           
Poniedziałek  19:00 - 20:00
                                                              Czwartek        19:00 - 20:00                  


Aerobik dla pań to zajęcia o charakterze wytrzymałościowym, wpływające na ogólną poprawę kondycji,
w tym wzmocnienie poszczególnych partii mięśni, np. brzucha, nóg oraz układu sercowo-mięśniowego. Intensywność ćwiczeń dobrano z myślą o maksymalnej redukcji poziomu tkanki tłuszczowej. Zwiększeniu wysiłku sprzyja użycie przyrządów gimnastycznych - piłki i ciężarki. W zajęciach mogą brać udział panie
w każdym wieku


ZAJĘCIA TANECZNEGOKiS (sala widowiskowa)

KLUB MALUCHA

Środa 17:00 - 17:45

CHEERLEADERKI

Środa 16:00 - 17:00


ZUMBA

GOKiS - sala widowiskowa


      Poniedziałek -  20:00 - 21:00
            Czwartek  - 20:00 - 21:00TANIEC LUDOWY

GOKiS - sala widowiskowa


Poniedziałek - 17:30 - 19:30


Próba zespołów wokalno - instrumentalnych - piątek 16:00 - 18:00